Płyty Winylowe

Kolekcjonowanie płyt winylowych staje się w ostatnich latach coraz bardziej popularne. Miłośnicy muzyki na powrót docenili zarówno doskonałą jakość dźwięku z czarnych krążków jak i walory okładek albumów zawierających piękne, nierzadko kontrowersyjne grafiki, teksty utworów oraz ciekawe zdjęcia wykonawców. Wbrew obiegowym opiniom płyty winylowe mają trwałość porównywalną do płyt CD, o czym może świadczyć stale rozwijający się rynek wtórny winyli, na którym dostępne są klasyki w znakomitym stanie, mające często po kilkadziesiąt lat.

Dla wielu melomanów odsłuch klasycznych płyt winylowych jest czymś więcej niż tylko zwykłym odtwarzaniem. Jest to też wielka przyjemność z celebrowania słuchania muzyki ulubionych wykonawców, możliwość dotknięcia i podziwiania okładki a także samej świadomości posiadania w swoich zbiorach pozycji, które na przestrzeni lat były obiektem pożądania obdarzanym swego rodzaju kultem.

Strona gramofonia.pl została stworzona z myślą o kolekcjonerach płyt, którzy poszukują wiarygodnych informacji na temat winyli. Zamieszczamy tutaj znalezione w sieci i naszym zdaniem ciekawe artykuły dotyczące płyt winylowych, linki do specjalistycznych witryn zajmujących się tematyką analogów oraz polecamy sklepy internetowe oferujące płyty winylowe, gramofony i akcesoria do konserwacji i przechowywania płyt.

Jednocześnie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy w zakresie redagowania naszej strony. Wszelkie ciekawe informacje dotyczące sklepów płytowych i stron prezentujących plyty winylowe prosimy nadsyłać na nasz adres email: kontakt@gramofonia.org 

Skup płyt winylowych, kupujemy płyty winylowe

Chcesz korzystnie sprzedać płyty winylowe?

Odwiedź stronę: Skup płyt winylowych